W pokoju z magnatem / In the room with tycoon

Trzy dni po uwolnieniu Chodorkowskiego, planowałem mieć spokojny leniwy dzień. Zaraz po śniadaniu zadzwonił telefon. Cztery godziny później siedziałem w lobby hotelu Kempinski w Berlinie. Kolejne dwie godziny spędziłem w pokoju człowieka,  który ostatnie 9 lat życia spędził w rosyjskim łagrze. Podobno już nie jest bogaty.

 

Three days after Khodorkovsky was released, I planed to have calm lazy day. Just after the breakfast I picked up the phone. Four hours later I was sitting at the lobby bar in hotel Kempinski Berlin.Next two hours I spent with the man who lost the fortune and nine years in Russian prison. Supposedly, he is not a rich man any more.

Advertisements
4 comments
 1. Podobno siedział dziewięć lat w ruskim łagrze… Podobno świat nie jest taki, jakim go widzimy…

  • Bartek Sadowski said:

   Podobno…. a raczej prawdopodobnie…

 2. Podobno nie jest… Chyba kolega nie czyta nic poza własnym blogiem:) Otóż jest bardzo bogaty. Nadal. Jeszcze będąc prezesem odkładał na kontach w Szwajcarii i innych rajach podatkowych. Jego rodzina właśnie z tego żyła. I nadal będą żyli. Bardzo godnie. Rosyjskiej “razviedce” nie udało się dobrać do tych pieniędzy. A z ropą i gazem w Rosji jest tak. Jak się wydobywa to jest państwowy, ale jak już wlatuje do rurociągu robi się prywatny…:)

  • Bartek Sadowski said:

   Dyplomato, nawet jak się czyta dużo, to trzeba czytać między wierszami. Kluczem jest słowo podobno. Chodorkowski oficjalnie zeznaje, że jego rachunki płaci jego prawnik, bo on sam nie wie ile ma funduszy i gdzie są jego pieniądze. Tak przynajmniej mówił gdy tam byłem. Kluczem jest słowo oficjalnie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: